Image
Address
Sold Date
Property Type
Configuration
Price
17581 Ithaca PL NW, Poulsbo, WA 98370
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths4,012 SqFt
$ 1,313,000 $ 1,295,000 1.4%
Infinity Real Estate LLC • Brittney Bell

5053 Victoria AVE SE, Auburn, WA 98092
Single Family Home
5 Beds4 Baths4,500 SqFt
$ 955,000 $ 950,000 0.5%
The Thomas Group NW RE • Angela Simons

21620 196th AVE SE, Renton, WA 98058
Single Family Home
3 Beds2.5 Baths2,440 SqFt
$ 910,000 $ 948,955 4.1%
The Thomas Group NW RE, LLC • Angela Simons

24608 197th AVE SE, Maple Valley, WA 98038
Single Family Home
4 Beds2.25 Baths2,290 SqFt
$ 898,980 $ 898,980
RE/MAX Northwest Realtors • Laura M. Ford

22450 156th AVE SE, Kent, WA 98042
Single Family Home
3 Beds1.5 Baths1,604 SqFt
$ 810,000 $ 799,999 1.3%
The Thomas Group NW RE, LLC • Angela Simons

12502 80th AVE S, Seattle, WA 98178
Single Family Home
3 Beds1 Bath1,220 SqFt
$ 726,000 $ 600,000 21.0%
The Thomas Group NW RE, LLC • Jennifer Anderson

23413 SE 217th PL, Maple Valley, WA 98038
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths2,170 SqFt
$ 657,500 $ 674,950 2.6%
Best Choice Realty LLC • John W. Ferguson Jr

14713 73rd ST E, Sumner, WA 98390
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths2,724 SqFt
$ 650,000 $ 605,000 7.4%
Providencia Real Estate Srvcs • Charles Holmes

5016 California AVE SW #405, Seattle, WA 98136
Condo
2 Beds1.75 Baths1,117 SqFt
$ 620,000 $ 588,000 5.4%
The Thomas Group NW RE, LLC • Jennifer Anderson

33176 Glacier AVE SE #36, Black Diamond, WA 98010
Single Family Home
5 Beds3.5 Baths3,068 SqFt
$ 619,950 $ 619,950
Lennar Sales Corp. • Stuart R Sargent

473 Mountain Circle DR, Buckley, WA 98321
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths2,658 SqFt
$ 589,950 $ 584,950 0.9%
John L. Scott R.E. Lake Tapps • Ashley Britschgi

19202 109th Street E, Bonney Lake, WA 98391
Single Family Home
3 Beds2.5 Baths1,558 SqFt
$ 567,500 $ 555,000 2.3%
Real Broker LLC • Jen Anderson

3851 62nd AVE E, Fife, WA 98424
Single Family Home
3 Beds2.5 Baths2,095 SqFt
$ 549,950 $ 549,950
Redfin • Troy Rothermel

275 S Perkins, Buckley, WA 98321
Single Family Home
3 Beds1.75 Baths1,453 SqFt
$ 525,000 $ 525,000
John L. Scott Real Estate CLM • Sara Auckland

313 S Sergeant ST #127, Buckley, WA 98321
Single Family Home
4 Beds2.75 Baths2,879 SqFt
$ 511,359 $ 511,359
Conner Real Estate Group, LLC • Tracey O'Brien

6516 57th DR NE, Marysville, WA 98270
Single Family Home
3 Beds2 Baths1,452 SqFt
$ 510,000 $ 490,000 4.1%
The Thomas Group NW RE, LLC • Angela Simons

26813 176th PL SE, Covington, WA 98056
Single Family Home
3 Beds2 Baths1,090 SqFt
$ 505,000 $ 488,000 3.5%
The Thomas Group NW RE, LLC • Jennifer Anderson

11514 230th Avenue Ct E, Buckley, WA 98321
Single Family Home
3 Beds2 Baths1,776 SqFt
$ 500,000 $ 450,000 11.1%
Real Living Northwest Realtors • Carrie Gendron

2817 10th Street Ct SE, Puyallup, WA 98374
Single Family Home
3 Beds2.25 Baths1,758 SqFt
$ 500,000 $ 469,950 6.4%
RE/MAX Integrity • Stacy Hecht

1722 Harding ST, Enumclaw, WA 98022
Single Family Home
3 Beds1 Bath1,720 SqFt
$ 475,000 $ 474,950
eXp Realty • Melanie Scott

305 Broadway BLVD, Algona, WA 98001
Single Family Home
3 Beds2 Baths1,390 SqFt
$ 465,000 $ 449,000 3.6%
Pellego, Inc. • Marcela Garanin

708 Williams ST NW, Orting, WA 98360
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths2,313 SqFt
$ 460,000 $ 420,000 9.5%
The Thomas Group NW RE • Angela Simons

1722 Harding ST, Enumclaw, WA 98022
Single Family Home
3 Beds1 Bath1,720 SqFt
$ 436,000 $ 426,000 2.3%
Real Broker LLC • Jen Anderson

23326 105th AVE SE, Kent, WA 98031
Single Family Home
4 Beds2.5 Baths2,080 SqFt
$ 435,000 $ 400,000 8.8%
Pres Group Realty • Angela Simons

2014 145th ST E, Tacoma, WA 98445
Single Family Home
2 Beds1.75 Baths1,537 SqFt
$ 430,000 $ 425,000 1.2%
The Thomas Group NW RE, LLC • Angela Simons

1828 S 244th, Des Moines, WA 98198
Single Family Home
4 Beds2.75 Baths2,050 SqFt
$ 420,000 $ 419,950
Renaissance Real Estate LLC • Angela Simons

8321 192nd ST E, Spanaway, WA 98387
Single Family Home
3 Beds1 Bath1,064 SqFt
$ 394,500 $ 399,900 1.4%
Redfin • Kristi Miller

4444 Meadow PL SE, Port Orchard, WA 98367
Single Family Home
3 Beds2.75 Baths2,214 SqFt
$ 369,000 $ 379,000 2.6%
Renaissance Real Estate LLC • Angela Simons

3855 21st AVE SW, Seattle, WA 98106
Single Family Home
2 Beds1.5 Baths637 SqFt
$ 349,950 $ 369,950 5.4%
Alchemy Real Estate • Tom J. Skepetaris

12017 SE 312th PL #7C, Auburn, WA 98092
Condo
3 Beds2.5 Baths1,320 SqFt
$ 267,900 $ 264,900 1.1%
Keller Williams Rlty Bellevue • Kham Beitlers

33000 Richardson LN N, Davenport, WA 99122
Vacant Land
7.77 Acres
$ 75,000 $ 89,000 15.7%
Katz Realty, Inc. • Jade Jahn

44 Park Ave, Ocean Park, WA 98640
Vacant Land
0.11 Acres
$ 65,000 $ 65,000
The Thomas Group NW RE, LLC • Angela Simons

1057 Crestshire LOOP SW, Ocean Shores, WA 98569
Vacant Land
0.17 Acres
$ 50,000 $ 50,000
The Thomas Group NW RE, LLC • Jennifer Anderson

710 S Hancock AVE #309, Westport, WA 98595
Condo
1 Bed1 Bath338 SqFt
$ 17,000 $ 21,000 19.0%
Real Broker LLC • Jen Anderson